[363.] 5 hitów do pielęgnacji cery!

Do tej pory gdy trafiałam na godny polecenia kosmetyk, opisywałam go w osobnej recenzji. Jednak rozpisywanie się nad pierdołami w stylu wyższość opakowania kwadratowego od prostokątnego nigdy nie było moją mocną stroną. Najważniejszy jest dla mnie skład i działanie! Dodatkowo w mojej łazience ostatnio przybyło kosmetyków wartych opisania a blog aż prosi się, żeby poruszyć na nim tematy bardziej opisujące pielęgnację niż same recenzje. Dlatego w dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam na raz kilka ciekawych kosmetyków do pielęgnacji twarzy- trzy kremy i dwa serum. Każde z nich spisuje się fenomenalnie, ma wzorowy skład INCI a są mało znane- to błąd! Niech świat usłyszy o tych "Pięciu Wspaniałych"!


Pierwszym kremem, o którym chcę Wam powiedzieć to "Orange Energy" Make Me BIO- ma średnio-treściwą konsystencję, która wchłania się całkowicie oraz skutecznie nawilża. Zdarzało mi się zabierać go na kilkudniowe wyjazdy, stosować zarówno na dzień jak i na noc. Mimo tego, że preferuję na noc stosować oleje zamiast kremu, ten kosmetyk fantastycznie nawilżał skórę, nic jej nie brakowało! Dodatkowo ładnie pomagał goić się wypryskom, w tym drobnej kaszce, która pojawiała się podczas upalnych dni. Gdy tylko obserwowałam niepokojące pojawianie się niechcianych "gości" na twarzy, wystarczyło użyć tego kremu- hamował dalszy rozwój zmian trądzikowych i pomagał szybko zagoić powstałe zmiany. Krem pięknie pachnie, jest również bardzo wydajny. Jestem pewna, że zakupię jeszcze nie jedno opakowanie!

INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetearyl Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Alcohol, Glyceryl Monostearate, Citrus Reticulata Peel Oil, Tocopherol, Glycerin, Matricaria Chamomilla Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Limonene, Linalool

W składzie znajdziemy substancje pielęgnujące: oleje- ze słodkich migdałów, jojoba, z mandarynki i pomarańczy oraz masło shea, które wspierają płaszcz lipidowy skóry oraz zmniejszają wypryski. Olej ze słodkich migdałów uelastycznia i zmiękcza cerą a olej jojoba dostarcza jej wielu substancji odżywczych oraz witamin. Wartościowymi substancjami są również: wiążąca wodę w naskórku gliceryna oraz łagodzący rumianek. Wszystkie konserwanty zastosowane w kosmetyku są bezpieczne, zostały dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych.


Drugim kremem, o którym warto wspomnieć to matujący krem do twarzy z irysem SPF 15 firmy Eco Laboratories. Uwielbiam szampon do włosów tej marki i żałuję, że tak późno sięgnęłam po inny kosmetyk tej firmy! Krem ten ma bardzo przyjemną, lekką konsystencję, odrobinę żelową. Wchłania się całkowicie i nie pozostawia żadnej powłoki, także jeśli Wasza cera ma tendencje do zapychania, będziecie zadowolone. Dodatkowo posiada filtr UV o wartości SPF 15, dlatego z chęcią nakładam go w słoneczne dni.

INCI: Aqua, Organic Iris Extract, Dicaprylyl Carbonate, Shea Butter Ethyl Esters, Organic Salvia Extract, Organic Prunus Amagdalus Oil, Glycerin, Lonicera Japonica Extract, Titanium dioxide, Cananga Essential Oil, Hydroxyethyl Acrylate (and) Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Polymethyl Methacrylate, Methylmethacrylate Crosspolymer, Parfume, Sorbic Acid, Benzyl Alcohol

Wysoko w składzie znajdziemy substancje pielęgnujące, już na drugim miejscu ekstrakt z irysa a niedaleko po nim szałwię, które wykazują działanie zmniejszające przetłuszczanie się skóry, przeciwtrądzikowe. W składzie znajdziemy również nawilżające masło shea i uelastyczniający olej ze słodkich migdałów. Wiciokrzew japoński wykazuje działanie oksydacyjne a dwutlenek tytanu promieniochronne, dlatego kosmetyk ten skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry. Konserwanty zastosowane w kosmetyku są bezpieczne i dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych.

Nawiązując do tematu filtrów UV- czy kupując krem z filtrem zwracacie uwagę na właściwości pielęgnacyjne takiego kosmetyku? Zauważyłam, że większość kosmetyków promienioochronnych dostępnych w aptekach czy drogeriach, nie posiada (lub posiada w minimalnej ilości) substancje nawilżające. To duży błąd, ponieważ podczas słonecznej pogody skóra jest wyjątkowo narażona na odwodnienie! Dlatego kupując kosmetyk z filtrem wybierajmy takie, które oprócz skutecznej ochrony przed UV, będą nawilżać skórę. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć takiego kremu- warto wzbogacić pielęgnację o serum.


Ulubieńcem w kwestii kremów z wysokim filtrem UV o dobrym składzie jest krem Kafe Krasoty (inaczej Le Cafe de Beaute) SPF 50. W składzie posiada wszystko, co powinien zawierać kosmetyk promieniochronny: filtry zapewniające skuteczną ochronę, dużo olejów i humektantów (substancji nawilżających). Kosmetyk nie pozostawia białej powłoki, rozsmarowuje się bez problemu. Nałożony cienką warstwą wchłania się całkowicie, jednak mi zależało na skutecznej ochronie przed UV, dlatego nie żałowałam i nakładałam go całkiem sporą ilość- wtedy pozostawiał film na skórze, na szczęście film ten dobrze współgrał z podkładem mineralnym Annabelle Minerals, który później nakładałam. Gdy przesadzałam z ilością tego kremu, zdarzały się drobne wypryski w postaci kaszki o kolorze skóry. Nie pojawiły się żadne grudki podskórne czy zaognione zmiany, co przy kremach z filtrem UV jest częstą niedogodnością. 

INCI: Aqua, Titanum Dioxide (Nano) and Alumina and Stearic Acid, Cocos Nutrifera Butter, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Monostearate, Caprylic/capric triglycerides, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glicerin, Theobroma Cacao Butter, Rubus Idaeus Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, D-panthenol, Allantoin, Xantan Gum, Parfum, Citric Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol

Na samym początku składu mamy filtry fizyczne: dwutlenek tytanu i krzem. W tym kosmetyku znajdują się również filtry chemiczne: Octocrylene oraz Butyl Methoxydibenzoylmethane, które niestety cieszą się złą sławą (poszukiwanie kremu z filtrem UV o naturalnym składzie to wybieranie mniejszego zła- na chwilę obecną nie znalazłam lepszego kremu z filtrem SPF 50). W kremie znajduje się również wiele substancji pielęgnujących: triglicerydy oraz masło shea i kokosowe, które będą wzmacniać barierę lipidową skóry, odżywczy olej jojoba czy olej z pestek malin, który jest naturalnym filtrem UV o faktorze 30-50. W składzie znajdziemy również nawilżającą glicerynę oraz substancje łagodzące podrażnienia: pantenol i alantoinę. Zastosowane konserwanty są bezpieczne i dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych.

W przypadku kremu Kafe Krasoty warto wspomnieć, że dostępny na internecie na wielu stronach skład INCI jest przekłamany! Zaczynając od Lawendowej Szafy, która była pierwszym dystrybutorem tych kosmetyków (KLIK), po inne strony.

 
Kolejnymi kosmetykami, o których będę Wam opowiadać, to serum. Sera występują w przeróżnych konsystencjach: od bardzo lekkich, wodnistych przez przypominające krem, napakowane silikonami aż po oleiste. Stosując te kosmetyki musimy obserwować cerę i same ocenić, kiedy kosmetyk spisuje się najlepiej:
- nakładany pod krem, maseczkę czy samodzielnie,
- codziennie, czy tylko kilka razy w tygodniu,
- tylko wieczorem, czy również o poranku. 

W jakim wieku powinno się zacząć stosować serum? Im wcześniej tym lepiej: większość tego typu  kosmetyków ma działanie przeciwzmarszczkowe a jak tłumaczyłam Wam w TYM poście: w przypadku zmarszczek możemy tylko zapobiegać problemowi, próba wygładzenia już powstałych niestety nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wiele serum wykazuje inne działanie niż przeciwzmarszczkowe, np. nawilżające, regenerujące czy odżywcze.


Jeśli Wasz krem z filtrem nie ma substancji nawilżających, polecam Wam serum "Zatrzymanie Młodości" dla osób poniżej 35 lat Babuszki Agafii. To serum ma bardzo lekką, wodnistą konsystencję, dlatego mogę je polecić z czystym sumieniem nawet dla osób o skłonności do zapychania cery. Mimo tak lekkiej konsystencji, skutecznie nawilża cerę na cały dzień. Z powodzeniem stosowałam to serum zarówno na dzień jak i na noc, pod krem pielęgnujący, krem z filtrem UV, krem BB czy olej. Zdarzało mi się niejednokrotnie nałożyć to serum i zapomnieć o kremie na dzień, ponieważ skóra była odpowiednio nawilżona i nie domagała się dołożenia dodatkowych kosmetyków. Serum widocznie nawilża skórę i odżywia- czuć lepsze nawilżenie nawet na drugi dzień po zastosowaniu. Kosmetyk ten nie stosowałam codziennie, lecz kilka razy w tygodniu, przeważnie pod krem na dzień.

INCI: Aqua with infusions of: Rosa Daurica Pallas Extract, Rhaponticum Carthamoides Extract, Helleborus Extract, Artemisia Arctica Extract, Organic Juniperus Communis Extract, Organic Salvia Officinalis Extract, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Helianthus Annuus Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Altaica Seed Oil, Althaea Rosea Oil, Rubus Chamaemorus Seed Oil, Centaurium Umbellatum Oil, Iris Pallida Root Oil, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum

Same zobaczcie, ile składników odżywczych! Znajdziemy wśród nich hibiskus, olej rokitnikowy, słonecznikowy, kwas hialuronowy oraz mniej znane substancje jak olej z nasion maliny moroszki, ekstrakt z białej, dzikiej róży, arktycznego piołunu, ciemiernika bajkalskiego, szczodraka krokoszowego. Składniki te mają silne działanie antyoksydacyjne, będą opóźniały procesy starzenia się skóry. To serum kosztuje ok. 15 zł- jak tu się nie skusić? Konserwanty oczywiście bezpieczne, dopuszczone do stosowania w naturalnych kosmetykach.


Całkowicie odmienną konsystencją charakteryzuje się nowość Biolaven- serum przeciwzmarszczkowe. Ma oleistą konsystencję, dlatego stosuję go przeważnie na noc. Gdy stosuję to serum samodzielnie, zamiast kremu, zostawia na twarzy film. Osobiście preferuję takie konsystencje na noc. Jeśli jednak obawiacie się, że kosmetyk mógłby spowodować zapchanie porów, wystarczy, że na serum nałożycie krem- umożliwi on zemulgowanie serum i ułatwienie wchłonięcia w skórę.

INCI: Glycine Soja Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Squalane, Tocopheryl Acetate, Lavandula Angustifolia Oil, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol

Z substancji aktywnych znajdziemy olej z pestek winogron o działaniu antyoksydacyjnym: opóźnia procesy starzenia się skóry dzięki zawartości polifenoli (w tym słynnego resweratrolu, którym szczyci się np. luksusowa marka francuskich kosmetyków Caudalie, czy który odpowiada za dobroczynne właściwości popijania czerwonego wina w umiarkowanych ilościach!), olej arganowy o działaniu odżywczym i przeciwzmarszczkowym, czy skwalan, który uszczelnia barierę ochronną naszej skóry. Bardzo ważnym dodatkiem jest olejek lawendowy: działa przeciwtrądzikowo oraz regulująco na pracę gruczołów łojowych, dlatego mogą go stosować osoby nawet o cerach problematycznych, ale również relaksuje skórę i mięśnie, co wpływa na zmniejszenie pogłębiania zmarszczek mimiczych. Konserwantem jest tylko witamina E, która jednocześnie również wykazuje działanie zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry.


Te 5 kosmetyków to takie, po które aktualnie najchętniej sięgam. Zapewniają kompleksową pielęgnację skóry i opóźniają procesy starzenia. Warto spędzić codziennie te parę minut więcej, by zadbać o skórę. A jako, że skóra jest największym organem naszego ciała, odwdzięczy się nam zdrowiem. Warto pamiętać, że skóra odwodniona, sucha, to taka, na której najszybciej rozwijają się problemy dermatologiczne. Dbajmy więc o nią =)

Pozdrawiam serdecznie!

29 komentarzy:

  1. Ciekawi mnie to serum z Biolaven ;) Ciekwe czy pomogłoby mojej tłustej cerze ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serum z Biolavenu jest na mojej liście do kupienia :) ale najpierw muszę wykończyć olejek z marakui.

    OdpowiedzUsuń
  3. Serum Babuszki Agafi to jest hit nad hitami! Zawsze to powtarzam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Tak po marketingowemu to czy serum, czy balsam, czy masło, czy co tam jeszcze, często wychodzi, że to po prostu krem, tylko nazw się szuka nowych, by zwabić naiwnych konsumentów :-P.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, tak często się dzieje :( Marketing to naciągactwo.
      Jednak jeśli firma jest w porządku, to łatwo odróżnić serum od kremu czy balsam od masła ze względu na konsystencję =)

      Usuń
  5. Niestety nie stosowałam żadnego z tych produktów, jednak parę razy zastanawiałam się nad tym serum od Babuszki Agafii :D

    OdpowiedzUsuń
  6. sądząc z twojego opisu serum Biolaven to coś czego szukałam!

    OdpowiedzUsuń
  7. Moja mama testowała Biolaven i była zadowolona. Ja jestem jeszcze za młoda, ale pewnie też za jakiś czas zacznę stosować tego typu specyfiki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na kosmetyki przeciwstarzeniowo nigdy nie jest za wcześnie- one tylko opóźniają procesy starzenia, nie redukują zmarszczek już powstałych =) Także polecam Biolaven nie tylko Twojej Mamie, ale i Tobie! =)

      Usuń
  8. Muszę się skusić na jakiś kremik Make Me Bio :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Krem matujący Eco Laboratories będe musiała przetestować ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Kiedyś kupiłam właśnie ten krem Eco laboratories ale nie znalazłam jakiś opinii na jego temat. Teraz dzięki Tobie będę go nadal używać z czystym sercem ze może mi nie zaszkodzi ☺

    OdpowiedzUsuń
  11. Ciekawe zestawienie i chętnie wypróbuję serum Babuszki, aczkolwiek w tym artykule trochę zadziwił mnie zapis, że masło shea "zmniejsza wypryski". Z różnych źródeł oraz własnego doświadczenia wiem, że jest ono niezwykle komedogenne i właśnie zapycha. Czy w takim razie mogę mieć złe informacje i jednak to inny składnik stosowanych kosmetyków może powodować niechciany efekt?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To taki skrót myślowy. Już tłumaczę:

      Masło shea pomaga odbudować i wzmocnić płaszcz hydrolipidowy skóry. Częstym problemem jest pojawianie się wyprysków i łojotoku jako następstwo naruszonego płaszcza hydrolipidowego- skóra próbuje się bronić, produkuje więcej sebum niż powinna i stąd biorą się wypryski. Odbudowa płaszcza hydrolipidowego wpływa na normalizację pracy gruczołów łojowych a przez to pośrednio na minimalizowanie wyprysków.

      Więcej na ten temat tutaj: http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2017/02/413-skora-tusta-i-mieszana-jak.html

      A o tym, jak działa bariera hydrolipidowa: http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2016/11/388-bariera-hydrolipidowa-skory.html

      Usuń
  12. Mam pytanie odnośnie tego serum Babuszki Agafii czy to jest dokładnie te https://naturabazar.pl/Agafii-serum-do-twarzy-do-35-lat-tonizujace-produkcja-rosyjska-30-ml-p18312
    Bo jest napisane tonizujące:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moje serum miało etykietkę z zaznaczonym pomarańczowym polem, u Ciebie jest ono zielone... Nie wiem, skąd wynika ta różnica. Wpisując w google "serum Babuszka Agafia do 35 lat" wyskakują mi oba:

      https://www.google.pl/search?q=serum+babuszka+agafia+do+35+lat&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiW9Iu5mLvSAhWnQpoKHRRXCD0Q_AUICCgB&biw=1366&bih=604

      Najlepiej weź ten, który ma pomarańczowy znaczek ;)

      Usuń
  13. Czy titanium dioxide NANO nie jest filrtem przenikającym?

    OdpowiedzUsuń
  14. Czy może Pani polecić jakieś serum rozjaśniające na przebarwienia?Mam takie szare przebarwie wygląda trochę jak opalenizna.

    OdpowiedzUsuń
  15. Cześć :) Agnieszko chciałam dopytać o filtr Kafe Krasoty, przechodzę serię zabiegów z kwasami w salonie kosmetycznym i muszę dobrze chronić twarz przed słońcem. Zastanawiam się nad kupnem tego filtra ponieważ oprócz ochrony chciałabym, aby filtr posiadał właściwości pielęgnacyjne, ale mam obawy przed olejem kokosowym wysoko w składzie. Czy u Ciebie nie powodował problemów z zapychaniem? nie chciałbym zmarnować efektów jakie uzyskuje przez zabiegi. Dotychczas nie stosowałam oleju kokosowego w swojej pielęgnacji twarzy. Proszę o radę :) Pozdrawiam Paulina

    OdpowiedzUsuń
  16. Pani Agnieszko, czy dobrze rozumiem, że skoro krem Kafe Krasoty posiada 2 filtry chemiczne można go stosować pod makijaż zachowując ochronę przed słońcem ? pozdrawiam Joanna

    OdpowiedzUsuń
  17. Podpinam się pod powyższe pytania :) czy olej kokosowy wysoko w skladzie nie działa komedogennie? I czy można na ten krem nałożyc makijaz- nawet mineralny od AM??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komedogenność jest bardzo indywidualną kwestią i to, że olej kokosowy kogoś zapcha, nie znaczy, że zapcha również Ciebie ;)

      Ważne jest także stężenie: czysty olej kokosowy 100% może spowodować u Ciebie zapchanie porów ale użyty jako dodatek w kremie z masą innych substancji aktywnych może okazać się dobrze tolerowany.

      Także trzeba próbować :)

      Usuń
  18. Dziewczyny powiedzcie mi proszę w jakim stacjonarnym sklepie najlepiej szukać produktów Babuszki Agafi? Który sklep ma duży wybór ? Szcególnie zależy mi na serum, ale ogólnie chciałabym się przyjrzeć ich produktom

    OdpowiedzUsuń
  19. rzeczywiście nie ma co opisywać każdego kremu oddzielnie tylko krótko i na temat, Biolaven jest super też uwielbiam :) krem z kolei z tej serii dla mnie słaby, wolę 24K Efektimy

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 kosmetologia-naturalnie.pl